Jak stworzyć rustykalny salon w stylu industrialny‍Chcesz unowocześnić swoją przestrzeń życiową bez rozbijania banku? A może po prostu masz już dość patrzenia na te same stare, neutralne kolory ścian? Tak czy inaczej, jesteś we właściwym miejscu! Ten przewodnik pokaże Ci krok po kroku, jak odświeżyć przestrzeń życiową bez wydawania fortuny. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz zmieniać wystrój, czy planujesz już od dłuższego czasu, pomożemy Ci unowocześnić przestrzeń za mniej niż 100 dolarów dziennie. Jeśli jesteś gotowy, zaczynajmy!

Zdecyduj, jak chcesz dekorować

Pierwszą rzeczą, o której musisz zdecydować, jest sposób dekorowania. Czy lubisz trzymać się jednego stylu, czy jesteś otwarty na próbowanie różnych stylów? Czy chcesz dodać więcej ciepła, czy postawić na neutralne odcienie? Jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć, spróbuj wymyślić kilka przymiotników, które najlepiej opisują Twój dom:

- Neutralny - Jeśli szukasz bardziej neutralnej palety kolorów, możesz zdecydować się na białe ściany, drewniane podłogi i delikatne odcienie, takie jak kremowy lub beżowy.

- Ciepły - Jeśli masz bardziej tradycyjny styl, możesz szukać czegoś o ciepłym odcieniu, który dopełni atmosferę drewnianej chaty/domu. Ciepłe odcienie, które dobrze się sprawdzą, to brązy, pomarańcze, czerwienie, żółcie i złoto.

- Industrialny - Jeśli chcesz, aby Twoja przestrzeń przypominała magazyn lub fabrykę, możesz wybrać bardziej industrialny styl, z czarnymi ścianami, metalem i dużymi maszynami.

Dodaj teksturę i zainteresowanie

Tekstury mogą zrobić różnicę. Niezależnie od tego, czy chodzi o użycie prostych drewnianych desek i pistoletu na zszywki, czy pomalowanie ścian farbą w stylu "distressed", dodanie tekstury do pomieszczenia sprawi, że będzie ono bardziej interesujące i żywe. Możesz również wypróbować różne rozwiązania, takie jak umieszczenie zdjęć na płótnie, dodanie sprytnego uchwytu ściennego lub wypróbowanie dekoracji DIY! Innym świetnym sposobem na zwiększenie zainteresowania jest wykorzystanie ściany jako źródła światła.

Na przykład, możesz wykorzystać ścianę jako inspirację dla dużego dzieła sztuki lub oprawić w ramkę widok na zewnątrz pomieszczenia. Co więcej, ta metoda nie wymaga żadnych drogich przewodów, więc możesz ją zastosować nawet wtedy, gdy nie jesteś fanem tradycyjnych opraw oświetleniowych.

Wykorzystaj swoje źródło światła

Dodanie źródła światła to jeden z najlepszych sposobów na stworzenie przestrzeni o specyficznym charakterze. Niezależnie od tego, czy jest to ogromna metalowa rzeźba, czy lampa stołowa, spróbuj znaleźć coś, co możesz wykorzystać jako źródło światła w swojej przestrzeni. Najlepszą rzeczą w źródłach światła jest to, że możesz użyć każdego rodzaju światła, jakiego chcesz. Choć może Ci się wydawać, że korzystanie ze standardowych źródeł światła nie będzie zbyt zabawne, istnieją takie, które są dość wyjątkowe i zabawne w użyciu.

 

Autorka