Jak wybrać wygodną sofę dla całej rodzinyNie ma wątpliwości, że mieszkanie z innymi ludźmi może być czasem wyzwaniem. Możesz nie mieć wpływu na to, gdzie mieszkasz, ani na to, kim są Twoi sąsiedzi. I choć może się wydawać, że jest to wiele rzeczy, z którymi trzeba sobie poradzić, jest jedna rzecz, na którą wszyscy w domu mogą liczyć - to fakt, że do spokojnego współżycia potrzebna jest sofa. I to nie byle jakiej sofy, ale takiej, która będzie idealnie pasować do Twojej rodziny. Musi być wygodna, ale także funkcjonalna i atrakcyjna. Musi też być przystępna cenowo, co oznacza, że musisz przeprowadzić pewne badania, zanim dokonasz ostatecznego wyboru. Na szczęście mamy wszystko pod kontrolą. Oto wszystko, co musisz wiedzieć, zanim kupisz sofę dla swojej rodziny.

Poznaj swoje ograniczenia przestrzenne

Sofy są zazwyczaj wystarczająco szerokie i wysokie, aby wygodnie zmieściły się na nich dwie osoby. Jednak niektóre sofy są węższe od innych. Zanim zaczniesz przeglądać lokalne sklepy, warto zastanowić się nad ograniczeniami przestrzennymi. Na przykład, jeśli masz coś przeciwko sofom, które są szersze niż 12 stóp, możesz pominąć ten artykuł. Podobnie, jeśli masz problem z małą przestrzenią, możesz rozejrzeć się za fotelami segmentowymi lub innymi rodzajami siedzisk, które można ustawić w wielu konfiguracjach. Teraz, gdy już wiesz, jakie masz ograniczenia przestrzenne, czas sprawdzić, ile dokładnie masz miejsca. Zacznij od określenia wymiarów swojego salonu.

Na przykład, czy sofa, o której mowa, ma tylko jeden lub dwa metry szerokości? Jeśli tak, to nic nie szkodzi, ponieważ z łatwością znajdziesz sofy o takich wymiarach. Jeśli jednak kanapa ma więcej niż dwie stopy, warto rozważyć przesunięcie mebli lub nawet przeprowadzkę do mniejszego pomieszczenia.

Weź pod uwagę swoje osobiste preferencje

Chociaż możesz chcieć wybrać sofę na podstawie jej wyglądu, rozmiaru i/lub tkaniny, ważne jest również, abyś pamiętał o swoich osobistych preferencjach. Na przykład, jeśli masz w domu dzieci lub zwierzęta, możesz chcieć wybrać sofę, która jest zarówno trwała, jak i bezpieczna, aby mogły na niej siedzieć. Z drugiej strony, jeśli priorytetem jest dla Ciebie wygoda i estetyka, możesz wybrać sofę, która jest zarówno przystępna cenowo, jak i łatwa dla Twojego portfela.

Zanim przejdziesz dalej, warto poświęcić chwilę na zastanowienie się, co osobiście lubisz, a czego nie lubisz w sofach. Na przykład, czy szczególnie interesuje Cię długość sofy (czy chcesz długą, niską kanapę, czy krótszą, wyższą)?

  • Czy interesuje Cię szczególnie szerokość (może wolisz kanapę 2-osobową od 4-osobowej)?
  • Czy interesuje Cię wysokość (może wolisz niską kanapę, a może wyższą)? Warto poświęcić ten czas na zastanowienie się, co dokładnie lubisz, a czego nie lubisz w sofach, ponieważ może to pomóc Ci wybrać sofę, która będzie lepiej dopasowana do Twoich osobistych preferencji.

 

Autorka