13.09.2017 NAGRODA ARCHITECTURAL SSL PRODUCT INNOWATION

Z dumą ogłaszamy, że w 2017 roku trzy produkty zostały wyróżnione nagrodą Architectural SSL Product Innovation (PIA). Ameluna, Light Over Time (LoT) i Discovery otrzymały prestiżową nagrodę Architectural SSL, jednego z największych światowych dostawców publikacji dla architektów i projektantów oświetlenia. Nagroda PIA wyłania najbardziej innowacyjne oprawy i osprzęt LED na rynku. Jury składające się z 14 wybitnych projektantów i specjalistów ds. oświetlenia nagradza producentów na podstawie cech, funkcjonalności i / lub wydajności przewyższających standardy branżowe.

AMELUNA, ZAPROJEKTOWANA PRZEZ MERCEDES BENZ STYLE

Ameluna zdobyła nagrodę w kategorii Oświetlenia Liniowego/Rozproszonego za połączenie wiedzy Artemide o oświetleniu ze stylem Mercedes-Benz. Ameluna oferuje najnowocześniejszą technologię dzięki innowacjom optoelektrycznym oraz zdolność do interakcji z otoczeniem w ramach dialogu cyfrowego. Można ją kontrolować dzięki aplikacji.

Dolna krawędź oprawy zawiera bardzo elastyczną płytkę wyposażoną w diody LED, zapewniającą optymalne oświetlenie. Światło zostaje rozproszone przez cały przeźroczysty korpus oprawy, powodując, że cała lampa świeci i zapewnia optymalne oświetlenie przestrzeni.

LOT, ZAPROJEKTOWANY PRZEZ TAPIO ROSENIUS

LoT nagrodzono w kategorii Oświetlenie Specjalne. LoT to seria opraw, które umożliwiają użytkownikowi wyobrażenie, odkrycie, reinterpretację i modulowanie światła w przestrzeni jak nigdy dotąd. Jej innowacyjne oprogramowanie pozwala każdemu użytkownikowi na łatwe programowanie i projektowanie szerokiej gamy scenariuszy oświetlenia w przestrzeni.

Precyzyjna optyka służy do uzyskania rozkładu białego światła w pojedynczej oprawie za pomocą prostych poleceń. Warstwowe, nie powtarzające się i naturalne efekty świetlne można osiągnąć m.in. dzięki unikalnej technologii wykorzystującej biomimetykę (dziedzina technologii naśladująca procesy zachodzące w naturze).

LoT to nowa generacja narzędzi dla twórczych rozwiązań oświetleniowych.

Sędziowie opisali Amelunę jako "unikalną oprawę w zakresie estetyki i łączności. Zapewnia również wysoką jakość i optymalną optykę ".

DISCOVERY, ZAPROJEKTOWANA PRZEZ ERNESTO GISMONDI

Discovery otrzymała nagrodę PIA w kategorii Oświetlenie Dekoracyjne i Ozdobne. Projekt Discovery oparty jest na minimalnej geometrii, a dyfuzor jest wykonany z mikrocząsteczek tak małych, że wydaje się niewidoczny po wyłączeniu.

Sędziowie skomentowali, że Discovery jest "doskonałym przykładem SSL, który jest skokiem w coś zupełnie nowego".

Wróć
Zoom